ogrodzenia plastikowe Jak wybrać pomiędzy ogrodzeniami plastikowymi z siatką zwijaną z PCV, winylu i TENAX?

Jeśli jesteś na rynku nowego ogrodzenia, masz wiele możliwości. PCV, winyl i siatka zwijana TENAX to tylko kilka opcji, które warto rozważyć. Aby pomóc Państwu w wyborze odpowiedniego ogrodzenia dla swojej posesji, przedstawiliśmy kilka najpopularniejszych opcji. Pomimo podobieństw, każda z nich ma swoje wady i zalety. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Jeśli nadal nie jesteś pewien, możesz nawet pobrać darmowe rysunki CAD i pliki BIM programu Revit.

PCV

Dla właścicieli domów, którzy chcą mieć na swoim podwórku trwałe, stylowe i niewymagające konserwacji ogrodzenie, doskonałym rozwiązaniem są ogrodzenia z PCW. Ogrodzenia z PCW są dostępne w wielu stylach i kolorach, a niektóre z tych materiałów przypominają nawet wyglądem niektóre ogrodzenia drewniane. PCV jest również całkowicie odporne na wilgoć i owady, nigdy nie gnije, nie pęka, nie odpryskuje, nie wymaga malowania ani uszczelniania. Oprócz wytrzymałości, PCV jest dostępne w wielu kolorach, w tym w kolorze brązowym i białym.

Kolejną zaletą ogrodzeń z PCW jest to, że są one łatwe w utrzymaniu i ekonomiczne. Tradycyjne ogrodzenia drewniane wypaczają się i pękają, wymagają bejcowania lub wymiany desek. Ogrodzenia z PCW wyglądają doskonale przez wiele lat przy niewielkim nakładzie pracy. Niektóre ogrodzenia z PCV są wykonane z rur kanalizacyjnych PCV. Jednak termin PCV nie zawsze jest kojarzony z ogrodzeniami z PCV. Ogrodzenia wykonane z PCV można znaleźć w firmie Bufftech. Ogrodzenia z PCV mają wiele zalet.

Chociaż ogrodzenie służy głównie jako bariera, atrakcyjne ogrodzenie może zwiększyć atrakcyjność Twojej posesji. Na szczęście ogrodzenia PCV z winylu są dostępne zarówno w stylu tradycyjnym, jak i współczesnym, dzięki czemu można wybrać takie, które będzie pasować do wyglądu zewnętrznego domu. W zależności od wybranego projektu można dodać stylowy akcent do swojej nieruchomości, nie wydając przy tym fortuny. Jeśli zależy Ci na prywatności, ogrodzenia winylowe PCV są dobrym wyborem do tego celu.

Winyl

Żywotność ogrodzeń winylowych jest wyjątkowa. W przeciwieństwie do innych typów ogrodzeń, materiał ten nie rozszerza się ani nie kurczy pod wpływem zmian temperatury. W chłodniejszym klimacie sprawia to, że są one bardziej podatne na złamania i uszkodzenia spowodowane bezpośrednim uderzeniem. W związku z tym konserwacja ogrodzeń winylowych jest niezwykle minimalna. Co więcej, ogrodzenia te zachowują swój atrakcyjny wygląd przez lata. Dlatego nie ma potrzeby ich regularnego malowania lub bejcowania. Ogrodzenia te są również naturalnie odporne na szkodniki.

W porównaniu z drewnem, ogrodzenia winylowe wymagają minimalnej konserwacji. Brud i kurz po prostu zsuwają się z materiału. Można również wybierać spośród większej liczby kolorów i wzorów, niż można sobie wyobrazić. Na przykład, istnieją popularne winylowe ogrodzenia piknikowe, które imitują drewno i inne materiały. Ogrodzenia winylowe mogą być wysokie lub krótkie, w zależności od potrzeb. Co więcej, ogrodzenia z winylu są łatwe do czyszczenia i nie wymagają malowania. Oprócz zminimalizowania kosztów konserwacji ogrodzeń winylowych, są one również dostępne w różnych stylach i kolorach.

Inną ważną zaletą ogrodzeń winylowych jest ich trwałość. Jest ono pięć razy trwalsze niż drewno i w porównaniu z nim jest mniej podatne na zwisanie. Winyl jest wytwarzany z polichlorku winylu (PCW), który jest stosowany przede wszystkim w rurach z PCW i innych zastosowaniach budowlanych. PCW jest tworzony w laboratorium w wyniku złożonej reakcji chemicznej, zwanej polimeryzacją. Po wyprodukowaniu PCW można go poddać recyklingowi lub ponownie wykorzystać.

TENAX

Ogrodzenia plastikowe TENAX są wykonane z polipropylenu, który poddaje się specjalnemu procesowi orientacji molekularnej. Dzięki temu zwiększa się ich wytrzymałość na rozciąganie i trwałość. Technologia TENAX stanowi trwałą i ekonomiczną alternatywę dla metalu i innych materiałów. Biorientowane, wysokowytrzymałe siatki są łatwe w obsłudze, mocne i trwałe. Ponadto, ogrodzenia te są również przyjazne dla środowiska.

Kolejną zaletą ogrodzeń plastikowych jest ich niski koszt. Nie trzeba ich malować co roku i są one nieprzeniknione dla szkodników. Większość ogrodzeń plastikowych można łatwo czyścić za pomocą płynu do mycia naczyń lub miękkiej szczotki. Poza regularnym odkurzaniem nie wymagają one zbyt wielu zabiegów konserwacyjnych. Cena zależy od długości ogrodzenia. Im dłuższa, tym wyższy koszt. Jeśli jednak potrzebujesz ogrodzenia do ogrodzenia dużego podwórka, ogrodzenia plastikowe są najlepszym rozwiązaniem.

Kolejną zaletą ogrodzeń plastikowych TENAX jest to, że są one przyjazne dla środowiska. Ponieważ polipropylen jest poddawany recyklingowi z samochodów i innych sklepów, jest to doskonała opcja do zastosowań domowych. A ponieważ jest przyjazny dla środowiska, stanowi doskonały wybór dla każdego systemu odgradzającego. Można go również użyć do ozdobienia ogrodu. Ogrodzenia plastikowe TENAX są dostępne w wielu kolorach, dzięki czemu można je dopasować do każdego projektu lub stylu.

Siatka zwijana TENAX

Ogrodzenie plastikowe z siatki zwijanej TENAX to mocny, trwały i lekki materiał ogrodzeniowy wykonany z polipropylenu. Ogrodzenia te są stabilizowane promieniami UV i charakteryzują się mniejszymi odstępami. Oprócz tego, że są mocniejsze, ogrodzenia TENAX są łatwiejsze w montażu i zarządzaniu niż tradycyjne ogrodzenia z plecionego drutu. Ponadto łatwiej je poddać recyklingowi niż ogrodzenia z plecionego drutu, co czyni je ekologiczną alternatywą dla ogrodzeń.

Ogrodzenia dla drobiu firmy Tenax to doskonała alternatywa dla metalowego drutu do kurczaków. Materiał polietylenowy o wysokiej gęstości nadaje się do recyklingu, jest odporny na gnicie i promieniowanie UV. Ogrodzenie to jest również lekkie, elastyczne i łatwe do przycięcia na wymiar. Posiada siatkę sześciokątną 0,75 cala ze wzmocnionymi, gładkimi krawędziami i waży zaledwie 12,4 funta. Zaprojektowane w celu ochrony przed drapieżnikami, ogrodzenia dla drobiu firmy Tenax są idealne do kurników przydomowych, zagród dla drobiu i klatek.

Ogrodzenia barierowe

Plastikowe ogrodzenia ochronne są doskonałym rozwiązaniem do wielu zastosowań, od kontroli tłumu po otwory gospodarcze. Plastikowe ogrodzenia barierowe są lekkie, nadają się do wielokrotnego użytku i są odporne na promieniowanie UV. Są łatwe w montażu i przechowywaniu. Są też dostępne w różnych wysokościach, więc można wybrać takie, które będą odpowiednie dla danego miejsca. Zazwyczaj są wykonane z materiału HDPE i są dostępne w różnych kolorach i długościach. Przeczytaj, aby dowiedzieć się więcej o tym wszechstronnym ogrodzeniu.

Ogrodzenia plastikowe są wykonane z materiałów syntetycznych, dzięki czemu są łatwiejsze w utrzymaniu i trwalsze niż ogrodzenia drewniane. Dostępne są także w różnych kolorach, a niektóre rodzaje imitują prawdziwe drewno, łącznie z nakładkami na słupki i ozdobnymi belkami. Przewiduje się, że do 2027 roku rynek ogrodzeń plastikowych osiągnie wartość 6,4 miliarda dolarów. Firma US Netting produkuje ogrodzenia plastikowe dla różnych branż, w tym dla Wal-Mart Distribution i 23 największych kontrahentów z branży obronnej w USA. Skontaktuj się z firmą US Netting już dziś, aby dowiedzieć się więcej o korzyściach płynących z zastosowania ogrodzeń plastikowych.

Ogrodzenia plastikowe mogą być wykonane z wytrzymałego winylu. Winyl to rodzina związków cząsteczek etylenu, które zawierają jeden atom wodoru mniej. PCV, czyli polichlorek winylu, jest trzecim najczęściej stosowanym tworzywem sztucznym na świecie. Jest lekki, elastyczny i bardziej wytrzymały niż inne rodzaje tworzyw sztucznych. Posiada również trwałą powłokę, która jest odporna na blaknięcie i żółknięcie. Można wybrać ogrodzenia z tworzywa sztucznego o takich właściwościach, jak ukryte łączniki, ciężkie pikiety oraz wzmocnione stalą sztachety i słupki.

Ogrodzenia do kontroli tłumu

Plastikowe ogrodzenia do kontroli tłumu doskonale sprawdzają się podczas imprez wymagających tymczasowego kierowania ruchem. Panele można łatwo przemieszczać po terenie budowy, a ponadto są one na tyle lekkie, że mogą być transportowane przez pracownika za pomocą wózka widłowego. Wózek widłowy jest wyposażony w specjalną przystawkę, która umożliwia przewożenie do dwudziestu paneli jednocześnie. Ogrodzenia plastikowe są również wyposażone w pomarańczowy panel o wysokiej widoczności oraz panele odblaskowe, dzięki czemu są dobrze widoczne dla pieszych i kierowców.

Pomarańczowe płotki bezpieczeństwa to ekonomiczne rozwiązanie do kontroli tłumu. Są chronione przed promieniowaniem UV, bardzo dobrze widoczne i doskonale sprawdzają się podczas różnego rodzaju imprez. Są również łatwe w montażu. Doskonale sprawdzają się na różnych imprezach, w tym na placach budowy i imprezach sportowych. A ponieważ są tak uniwersalne, można je stosować na różnych powierzchniach. Ogrodzenia plastikowe są najlepsze do instalacji tymczasowych, natomiast barykady są często najlepszym rozwiązaniem w przypadku dużych placów budowy.

Wszechstronność plastikowych ogrodzeń barykadowych pozwala organizatorom imprez na ich stosowanie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Panele są łatwe do przechowywania i mają intuicyjną konstrukcję blokującą. A ponieważ są wolnostojące, nie wymagają żadnych palików ani sprzętu do instalacji. Bariery te można również łatwo rozstawić, co pomaga zmniejszyć ryzyko wypadków drogowych. Te przenośne ogrodzenia to także świetna inwestycja w przypadku imprez wieloletnich. Nie odkształcają się, nie rdzewieją i nie trzeba ich malować.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.