Obsługa informatyczna firm

Informatyczna obsługa firm co to jest outsourcing usług informatycznych?
Osbługa informatyczna firm czy konieczna zabezpieczenie informatyczne?

Obsługa informatyczna firm zapewnia rozwiązywanie problemów i wsparcie techniczne dla oprogramowania, programów i narzędzi internetowych. Ci specjaliści mogą poprowadzić użytkowników przez problemy techniczne i zalecić, które urządzenia powinny zostać wysłane do naprawy. Usługa wsparcia IT może również zapewnić pomoc techniczną pracownikom firmy. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać, wybierając wsparcie IT dla swojej firmy.

Wsparcie IT poziomu lub tier 2

Przy wyborze wsparcia IT ważne jest rozróżnienie między poziomem 1 i poziomem 2. Zespół wsparcia IT warstwy pierwszej to zespół IT pierwszej linii, który obsługuje większość zgłoszeń klientów. Zespół poziomu drugiego obsługuje problemy, które są trudniejsze do rozwiązania i mogą wymagać dalszej eskalacji do wyższego poziomu. Zespół wsparcia technicznego poziomu drugiego składa się z mniejszej liczby starszych techników. Jego celem jest rozwiązywanie wszelkich problemów przed ich eskalacją do wyższego poziomu wsparcia. Metryki zespołu obejmują liczbę problemów rozwiązanych bez eskalacji, średni czas rozwiązywania i zadowolenie użytkowników.

Zespoły wsparcia IT są podzielone na poziomy w oparciu o ich kompetencje. Zespół wsparcia informatycznego pierwszej linii zwykle specjalizuje się w podstawowych zadaniach i problemach. Zespół wsparcia informatycznego poziomu drugiego zajmuje się bardziej złożonymi problemami i zapewnia wsparcie zaplecza. Technicy ci zazwyczaj posiadają większą wiedzę na temat sprzętu i oprogramowania firmy i są odpowiedzialni za rozwiązywanie problemów i problemów.

Zespół wsparcia IT warstwy trzeciej składa się z ekspertów tematycznych. Eksperci ci mogą obejmować inżynierów, architektów lub twórców. Mają oni największą wiedzę i dostęp do informacji firmowych. Są również przeszkoleni do dostarczania rozwiązań dla szerokiego zakresu problemów technicznych. Technicy poziomu trzeciego starają się zrozumieć pierwotną przyczynę problemu i mogą eskalować go do wyższego poziomu wsparcia.

Firmy muszą mieć pewność, że ich zespół wsparcia technicznego potrafi rozwiązywać problemy zdalnie. Muszą także dysponować skutecznymi narzędziami zdalnego dostępu oraz bazą wiedzy zawierającą typowe rozwiązania i obejścia. Ponadto, zespół wsparcia technicznego powinien mieć możliwość współpracy. Nowe narzędzia AI pomagają wielu zespołom poziomu 1 poprawić swoją wydajność. Na przykład boty czatowe mogą pomóc pracownikom lepiej kategoryzować problemy i sugerować najbardziej odpowiednie rozwiązania.

Wsparcie IT jest ważne dla utrzymania klientów, dlatego firmy powinny rozważyć podział zespołów wsparcia na poziomy, aby lepiej zaspokoić potrzeby klientów. Podział zespołów wsparcia technicznego na podstawie ich poziomu wiedzy fachowej zwiększy zadowolenie klientów, co jest istotnym czynnikiem utrzymania klientów.

Platforma chmurowa lub oferta SaaS

Platforma w chmurze lub oferta SaaS to usługa online, z której firmy mogą korzystać bez instalowania jakiegokolwiek oprogramowania. Użytkownicy mogą podłączyć się do sieci usługodawcy i uzyskać dostęp do danych z dowolnego miejsca. SaaS jest uważany za świetny przykład wzrostu endogenicznego, teorii, która utrzymuje, że wzrost gospodarczy można osiągnąć dzięki nowym technologiom i zwiększonej wydajności. Technologia SaaS staje się coraz bardziej popularna wśród firm technologicznych. Ma ona korzenie w koncepcji time-sharingu opracowanej pod koniec lat 50. i na początku lat 60.

Usługi SaaS są zazwyczaj świadczone na zasadzie subskrypcji. Nie wymagają one żadnych wstępnych kosztów konfiguracji i są dostępne dla każdego urządzenia z dostępem do Internetu. Dostawca zarządza również aktualizacjami i bezpieczeństwem oprogramowania, pozwalając firmie skupić swoje zasoby informatyczne na innych zadaniach. SaaS jest szczególnie atrakcyjną opcją dla firm, które chcą uwolnić swoich pracowników IT do prowadzenia badań i innych krytycznych funkcji wsparcia.

Zazwyczaj chmura obliczeniowa kojarzy się z dużymi dostawcami IaaS, takimi jak Amazon Web Services czy Google Cloud. Każdy z tych dostawców posiada rozległe ekosystemy, które oferują szeroką gamę usług. Główną zaletą SaaS jest zwinność. Klienci SaaS mogą szybko zdobywać nowe możliwości i dowolnie skalować swoje zasoby w chmurze.

Platforma dostawcy chmury powinna zapewniać umowy o poziomie usług i dedykowany zespół wsparcia. W modelach SaaS użytkownicy będą dzwonić do dostawcy chmury po wsparcie, jeśli napotkają problem. Ponadto sprzęt serwerowy i system operacyjny dostawcy chmury może wymagać aktualizacji. W takich przypadkach może być konieczny proces kopiowania danych.

SaaS jest ściśle związany z modelami dostarczania oprogramowania on-demand computing oraz ASP (application service provider). Podobnie jak ASP, SaaS jest usługą umożliwiającą zapewnienie sieciowego dostępu do aplikacji. Dostawca dostarcza oprogramowanie użytkownikom końcowym i hostuje serwery. Użytkownik wnosi opłatę za dostęp do usługi.

Gwarancje długoterminowe

Długoterminowe gwarancje na usługi IT dla firm to doskonały sposób na ochronę systemów komputerowych i oprogramowania Twojej firmy. Zazwyczaj dostawca rozszerzonej gwarancji będzie pierwszym punktem kontaktu, jeśli coś pójdzie nie tak. Gdy tak się stanie, dostawca gwarancji zajmie się problemem i zapewni wymagane wsparcie.

Rodzaje gwarancji oferowanych przez firmy różnią się zakresem. Niektóre firmy wymagają wielu punktów dowodowych, aby wykazać, że produkt nie działał tak jak powinien. Inne wymagają od właściciela udowodnienia, że przyczyną awarii była wada projektowa lub produkcyjna. Niektóre gwarancje obejmują również uszkodzenia spowodowane przez ekstremalne warunki otoczenia. Jednak wiele polis ma bardzo ograniczony czas trwania.

Przedłużone gwarancje to doskonała opcja ochrony drogich, długoterminowych inwestycji. Plany te często pokrywają koszty naprawy lub wymiany wadliwego sprzętu. Obejmują one również wiele różnych produktów, od komputerów i urządzeń po łodzie i samochody. Ten rodzaj gwarancji może rozszerzyć zakres i chronić sprzęt komputerowy firmy poza gwarancję producenta.

Efektywność kosztowa

Wewnętrzna obsługa informatyczna firm może być kosztowna. Dwóch pracowników IT może kosztować 150 000 do 200 000 dolarów rocznie, nie licząc świadczeń, PTO i innych kosztów ogólnych. Wynagrodzenia będą rosły tylko wraz z rozwojem firmy. Na przykład, jeśli biuro rośnie z pięciu pracowników do siedemdziesięciu, dwóch pracowników IT będzie w stanie obsłużyć tylko tyle problemów, wymagających dodatkowych techników Tier 1 help desk i wyższe koszty ogólne. Wewnętrzne wsparcie IT wiąże się również z kosztami szkoleń i dodatkowymi wydatkami, takimi jak urlopy i dni wolne.

Na szczęście, wiele firm zwraca się do outsourcowanego wsparcia IT, aby zmniejszyć swoje koszty. Firmy te oferują również tworzenie kopii zapasowych poza siedzibą firmy, co może być bardzo korzystne dla firm, które w dużym stopniu polegają na swoich systemach. Ponadto mają one dodatkową korzyść w postaci możliwości odświeżania systemów, gdy stają się one przestarzałe. Dostawcy zarządzanych usług IT mogą również zapewnić wiele korzyści, w tym technologię opartą na chmurze, która może zastąpić wewnętrzne serwery aplikacji. To może zaoszczędzić firmie nawet 10 tys. dolarów rocznie.

Koszt komputera w dół może być ogromny dla firmy, powodując utratę wydajności i biznesu. Ponadto, czas potrzebny na naprawę komputera w dół może dodać się w czasie. Często firmy nie mogą sobie pozwolić, aby zapłacić swoim pracownikom, aby zrobić te zadania, które mogą dodać szybko. Jednak outsourcowane usługi IT dla firm pozwala im łatwo zwiększyć poziom zatrudnienia, jak trzeba.

Aby ustalić, czy outsourcingowy dostawca wsparcia IT jest opłacalny dla firmy, zrób listę wszystkich korzyści i kosztów z nim związanych. Pamiętaj, aby uwzględnić również koszty alternatywne. Mogą one obejmować koszty takie jak alternatywne inwestycje lub potencjalne ryzyko. Należy również rozważyć wartość zwiększonej wydajności pracowników i zadowolenia klientów.

Outsourcing wsparcia IT może wydawać się kosztowną opcją, ale może być dobrą inwestycją dla firm. Outsourcing może zwiększyć produktywność zespołu wewnętrznego, pomóc w utrzymaniu kontroli nad środowiskiem i wspierać inicjatywy strategiczne. Z usług outsourcingu wsparcia IT mogą korzystać także mniejsze organizacje, jeśli nie mogą sobie pozwolić na zatrudnienie własnego personelu IT. Zazwyczaj mała firma powinna przeznaczyć na tego typu usługi od 1000 do 2500 dolarów miesięcznie.

Dane adresowe:

AKTE Obsługa informatyczna firm – Outsourcing IT – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 380 784
Telefon: 784 898 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.